Понедельник, 20.05.2019, 10:36
Кон'юктура світових товарних ринківГлавная

Регистрация

Вход
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа

Міжнародні товарні біржі, картелі, аукціони, ярмарки

Кон’юнктуру світових товарних ринків важко навіть уявити без товарних бірж, картелів, аукціонів, ярмарків.

Товарна біржа – це форма регулярно діючого оптового ринку товарів, що продаються за стандартами і зразками. Вона:
  • концентрує оптовий оборот масових, переважно сировинних і продовольчих товарів;

  • встановлює стандарти на біржові товари, рівень цін (котирування), аналізує кон’юнктуру попиту і пропозицій, поширює ділову інформацію;

  • виконує об’єднання торговельних організацій, які мають права юридичної особи;

  • продає і купує, як правило, великі партії товару, часто не існуючих (наприклад ще не вирощеної кави);

  • організовує спілкування за допомогою короткого усного вислову, а то й жесту, які супроводжуються волевиявленням укладання угод негайно підтверджених короткими письмовими нотатками.

В економічно розвинутих країнах біржі реального товару практично відсутні. Вони переросли у ф’ючерсні біржі, тобто перетворилися на купівлю-продаж права на товар (контрактів на постачання товарів у майбутньому).

Картель – це угода між виробниками або оптовиками (споживачами) однойменної продукції. Вона передбачає взаємні зобов’язання по дотриманню і підтримці встановлюваних цін на відповідні види продукції, погоджених квот виробництва, розподіл основних районів збуту, обмін виробничою та комерційною інформацією. Учасниками картелю зберігаються самостійність, а свобода їх дій обмежується тільки питаннями, що оговорені угодою.


Стисла інформація про утворення картельного типу:

Міжнародний аукціон
– спосіб продажу товарів, за якого товар, або його зразок, попередньо виставляється для огляду і продажу. На аукціоні встановлюється стартова ціна, вони проводяться публічно, торгують партіями товарів та/або окремими предметами. Найчастіше на них реалізують хутро, вовну, тютюн, чай, антикваріат, худобу, діаманти тощо. Проводяться юридичними особами (спеціально створеними), призначений товар повинен бути на складі або в торговельному залі аукціонного закладу. Маклери (аукціоністи) у своїй професії пов’язані спеціальною клятвою. Вимагається завдаток, а проданий товар негайно забирається після закінчення торгів.

Міжнародні ярмарки – місце демонстрації товарів, призначених переважно для експорту. Найбільші сучасні ярмарки в містах: Мілан, Париж, Ліон, Ганновер, Лейпциг, Познань, Загреб, Торонто, Мюнхен, Барселона, Мадрід, Утрехт (Нідерланди), Копенгаген та ін.Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2019